Levné myčky nádobí

Myčky nádobí již v současnosti patří mezi standardní vybavení kuchyně či kuchyňského koutu. A to hned z několika důvodů - tím prvním je bezesporu samotná činnost mytí nádobí, která patří stále mezi jedny z nejneoblíbenějších domáchích prací. Druhým důvodem je maximální úspora času a peněz, kterou se Vám dobře vybraná myčka vždy odmění.


Jak vybrat myčku nádobí

Myčky na nádobí dle velikosti - pří výběru velikosti levné myčky se řiďte především těmito kritérii - kolik osob domácnost obsahuje, jak často je jídlo chystáno, množství nádobí v domácnosti. Podle těchto kritérií pak zvolte myčku nádobí na čtyři sady, devět sad nádobí či více sad.

Vestavné / volně stojící levné myčky - podobně jako u ostatních spotřebičů, tak i u myček nádobí opět rozlišujeme produkty na ty, které jsou určeny k volnému postavení do kuchyně či kuchyňského koutu a pak na myčky, které jsou určeny k zabudovány do kuchyňské sestavy. Výhodou vestavěných myček je jejich zakomponovány do celé kuchyně. V případě volně stojících myček je pak velkým plusem možnost libovolného přemístění myčky.

Náš tip: hledáte myčky za akční ceny? Vyzkoušejte portál TopSpotrebice.cz.

Spotřeba vody u myček nádobí je standardizována na rozmezí 11 - 18l. Maximální hranicí je pak hodnota 25l - tuto spotřebu mívají obvykle levnější modely myček na nádobí.

Energetická kategorie myček je totožná jako u ostatních elektrospotřebičů - tedy v rozmezí hodnot A - G kde písmenem G je označena myčka nejméně úspornější. V současnosti se myčky nádobí pohybují v rozmezí A+ až B+. Tedy maximálně a středně úsporné.

Hlučnost myček - běžné myčky mají výrobcem udávaou hodnotu hlučnosti produktu 50dB. Novější a modernější typy myček na nádobí se pak pohybují na hranici 44 dB.

Programy myček nádobí - Standratním programem je základní teplota mytí 40C, která je vhodná na mytí mírně špinavého nádobí. Dalším používaným programem je pak o stupeň vyšší - tedy 50C. Mytí při 50C je maximálně efektivní, protože dochází k nejlepšímu využití enzymů, obsažených v pracích prostředcích. V neposlední řadě je dobré se zmínit o programu mytí ECO, kerý je energeticky nejúspornější, ovšem mytí nádobí trvá déle, než u programů předchozí.

-36%
Myčka ELEKTROLUX
slevy až 36%
-35%
Myčka CANDY
slevy až 35%
-33%
Myčka nádobí BEKO
slevy až 33%

 

 

Aktuální slevy na Váš email!
Přihlaste se pro odběr našeho slevového newsletteru.