Pračky levné, slevy

Uvažujete-li o pořízení nové pračky, rozvažte kromě pořizovací ceny i ostatní aspekty jako spotřebu (energií a vody), otáčky, velikostní parametry či hlučnost.


Jak vybrat pračku

Spotřebu vody a energií potřebnou pro jedno vyprání charakterizuje ENERGETICKÁ TŘÍDA pračky. U praček je téměř pravidlem, že čím je pořizovací cena pračky nižší, tím vyšší jsou následně náklady na její provoz. Značení energetické třídy u praček je totožné jako u ostatních spotřebičů - tedy písmeny A až G. Nejúspornějšími kategoriemi jsou opět A, A+ a A++.

Dalším důležitým aspektem je dispoziční uspořání prostoru, do kterého bude pračka umístěna. Pokud nemáte místa nazbyt, je nejvhodnější zvolit pračku s horním plněním. V opačném případě je vhodnější vybrat pračku s předním plněním, u kterých je manipulace s prádlem o něco snažší. Tento faktor cenu pračky výrazněji neovlivní (proto je možné zakoupit jak levné pračky s horním plněním, tak i levnou pračku s předním plněním)

Náš tip: hledáte pračky za akční ceny? Vyzkoušejte portál TopSpotrebice.cz.

Dalším významným faktorem je množství prádla (v kg), které bude levná pračka schopna vyprat. Od výrobců jsou pračky standartně děleny na pračky s objemem 3,5,6,7,8 kg. Pokud nevíte, jaký objem pračky zvolit, pak Vám možná napomůže tato pomůcka: pro čtyřčlenou rodinu je vyhovující pračka o objemu 6kg.

Počet otáček pračky udává mimojiné také hodnotu vysušení prádla při ždímání. Obecně platí, že čím vyšší počet otáček, tím sušší bude vyprané prádlo. Je však potřeba si dát pozor při výběru pračky s nejvyšším počtem otáček. Prádlo z takovéto levné pračky bude po vyprání téměř suché, bude se Vám však špatně žehlit. Optimální je tedy volit střední hodnotu otáček nabízených praček. Pro běžné praní stačí 800 ot/min., v případě kominované pračky se sušičkou pak 1200ot/min.

-37%
Pračka ELEKTROLUX
slevy až 37%
-42%
Pračka BOSCH
slevy až 42%
-55%
Pračka CANDY
slevy až 55%
-45%
Pračka BEKO
slevy až 45%

 

 

Aktuální slevy na Váš email!
Přihlaste se pro odběr našeho slevového newsletteru.