Levné sušičky prádla

Sušičky prádla stále ještě nepatří mezi běžné domácí spotřebiče, ovšem jejich obliba každým rokem stoupá. Jejich hlavní předností je nenáročnost zpracování vypraného prádla. Vyprané prádlo totiž není třeba pověsit a navíc nemusíte čekat, až se prádlo usuší. Díky novým technologiím parního vlhčení není u nejmodernějších sušiček také třeba usušené prádlo ani žehlit.


Jak vybrat sušičku prádla

Sušička prádla dle velikosti - rozměry sušičky jsou dle standarních typologií rozděleny na 40 cm a 60 cm. Podobně je tomu také se způsobem plnění sušiček - vybírat lze tedy ze sušiček s předním a horním plněním. Velice důležitým faktorem při výběru je volba typu - tedy kondenzační sušička, kondenzační sušička s tepelným čerpadlem nebo odvětrávací sušička.

Kondenzační sušičky - kondenzační sušička pracuje na principu kondenzace páry s vodou. Pára, která vzniká při sušení kondenzuje na vodu a je ukádána do zásobníku. Pokud tedy budete vlastnit tento typ sušičky, pak nemusíte řešit odvod vodních par.

Náš tip: hledáte sušičky prádla za akční ceny? Vyzkoušejte portál TopSpotrebice.cz.

Kondenzační sušička s tepelným čerpadelm - V sušičce s tepelným čerpadlem je ohřátý vzduch následně zchlazen, čímž je odstraněna vlhkost. Vznikne tak uzavřený obvod, v němž se teplo (energie) neztrácí. Spotřeba může být nižší až o 50 % oproti běžné kondenzační sušičce.

Odvětrávací sušička - Odvětrávací sušičky pracují tak, že při sušení dochází k odvodu páry odvodním potrubím do exteriéru. Při sušení je využíváno nejjednodušího principu sušení, kdy dochází k nabírání vzduchu z místnosti, tento vzduch je ohříván a hnán do bubnu s prádlem. Vodní pára je z bubnu opět odváděna speciálním potrubím.

Náklady na provoz - sušičky jsou zpravidla pořizovány společně s modernímy typy automatických praček. Stejně jako je tomu u ostatních elektrospotřebičů, tak i u sušiček je spotřeba ovlivněna zejména energetickou třídou daného produktu. U sušiček je nejobvyklejší kategorií B a C. Energetická třída A je typická pouze pro sušičky s tepelným čerpadlem, u které je toto dokázáno zejména odlišným způsobem sušení prádla.

Sušička BEKO
slevy až 25%
-39%
Sušička ELECTROLUX
slevy až 39%

 

 

Aktuální slevy na Váš email!
Přihlaste se pro odběr našeho slevového newsletteru.