Levné vysavače

Vysavače jsou skutečnými pomocníky pro každou domácnost. Život bez nich se stal v současné době nemyslitelným - a to si také dobře uvědomují všichni výrobci elektrozboží. Zakázník tak může vybírat ze široké produktové nabídky, zpestřene o desítky nadstandadně vybavených luxů či vysavačů.


Jak vybrat vysavač (lux)

Vysavače jsou skutečně hitem. A již dlouho neplní pouze funkci, obsaženou ve svém názvu - kromě vysávání již mnohé z nich dokáží vytřít podlahu či vysát tekutinu. Širokou nabídku klasických vysavačů v posledních letech zdatně doplnily například robotické vysavače, akumulátorové vysavače či luxy víceúčelové.

Suché vs Mokré sání vysavačů - rozdíl v těchto funkčních vlastnostech je čistě technického rázu. Vysavače se suchým sáním jsou dnešní klasické produkty, které vlastní drtivá většina z nás. Vysavač s mokrým sáním dokáží vytřít podlahu či vyprat koberec. K tomuto však používá odlišných technologií, které mohou být pro běžného uživatele až příliš náročné. Ve specifických prostorách je však mokré sání nezbytným technologickým vybavením daného vysavače.

Náš tip: hledáte vysavače za akční ceny? Vyzkoušejte portál TopSpotrebice.cz.

Sáčky vs záchytné nádoby - rozdílná práce s nashromážděným odpadem. Rozdíly v těchto technologígích nějsou nikterak výrazné, jedná se spíše o subjektivní hledisko samotného zákazníka. U sáčkových vysavačů je garantována dlouhá výdrž sáčku, záchytné nádoby šetří náklady na zakupování pytlíků. Sáčkové technologie pak umožňují přímou volbu filtru, což se může hodit například astmatikům.

Příkon současných vysavačů se pohybuje v rozmezí 1000 - 2000 W, u některých produktů je tato hodnota udávaná také jako sací výkon stroje. Vliv ná sací výkon má například plnost viltru (tj. sáčku).

Většina modelů je napájena z elektrické sítě. V takovém případě je dobré si zjistit, jak dlouhou přívodní šňůru budete mít k dispozici. Není nic horšího, než kvůli úklidu nejvzdálenější místnosti vypínat a znovu zapínat vysavač. Akumulátorové vysavače tento handicap kompenzují interním zdrojem energie. Nabíjecí baterii nelze srovnávat s 220 volty ze zásuvky a tomu odpovídá i nízký a časově omezený výkon.

Vysavač ETA
slevy až 10%

 

 

Aktuální slevy na Váš email!
Přihlaste se pro odběr našeho slevového newsletteru.